Cestovní lékárnička by neměla chybět v zavazadle před žádným výletem

 Cestování 
08. ledna 2021 16:26 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Pokud cestujete společně s dětmi, je potřeba, aby měly s sebou samostatnou lékárničku Zdroj obrázku: Stockcreations / Shutterstock.com
Pomalu se hlásí o slovo zima, a to znamená, že spousta z nás se vydá na hory. Ti dobrodružnější z nás se určitě budou těšit na zimní kempování. Co ale mají tyto zimní cesty společného? Přeci nezbytnou součást každého výletu, a tou je cestovní lékárnička. Je to bohužel často opomíjená součást kufru – která ale může zachránit i život.

Jaké jsou druhy?

Cestovní lékárnička je koncipována podle počtu osob, které se výlety zúčastní, a také délky pobytu a náročnosti výpravy. Je rozdělena do 3 základních velikostí:

  • malá,
  • střední,
  • velká.

Dětské cestovní lékárničky

Pokud cestujete společně s dětmi, je potřeba, aby měly s sebou samostatnou lékárničku, která zahrnuje potřebné léky a produkty určené právě pro ošetření dětí. Takové outdoorové lékárničky jsou vybaveny kotvou, díky které je můžete připnout na jakoukoli batožinu, a nezabírají vám tak místo v batohu. Všichni známe, jak může být složité všechno s sebou sbalit, takže možnost úchytu lékárničky mimo batoh, je skvělou výhodou.

Jaké jsou výhody cestovní lékárničky?

Pokud cestujete sami: Pokud vaše zranění zahrnuje ztrátu krve, máte jen vzácné sekundy na získání potřebného materiálu k zastavení krvácení pomocí lékárničky.
Úspora nákladů: Je levnější vyčistit řeznou ránu a nasadit si obvaz, než cestovat na kliniku a vyhledat první pomoc. Lékárničky jsou určeny k léčbě všech druhů poranění, včetně základních řezných ran, škrábanců a popálenin.

Nehody jsou neočekávané: připravenost může snížit míru paniky a poskytnout potřebnou pomoc. Pokud se něco stane, budete mít jistotu, že víte, kam sáhnout a co použít. Cestovní lékárnička tedy pomáhá nejenom fyzicky, ale i psychicky.
Před každou cestou zkontrolujte data spotřeby produktů v lékárničce, abyste se ujistili, že je připravena k použití, když dojde k neočekávanému.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...