Kam v ČR na výlet? Tipy pro ty, kteří nechtějí doma lenošit

 Cestování 
22. prosince 2023 20:08 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Zajímavé příležitosti k poznávání najdete například v lokalitách Velké Karlovice a Malá Morávka. Herman / stock.adobe.com
Pokud si svou dovolenou představujete jako soubor dní doslova vyplněných aktivitami, pak si musíte najít ubytování tam, kde máte na dosah ruky opravdu vše – od památek až po nejrůznější společenské vyžití. Zajímavé příležitosti k poznávání najdete například v lokalitách Velké Karlovice a Malá Morávka.

Velké Karlovice mají v okolí množství hradů

Pokud si zvolíte ubytování ve Velkých Karlovicích, budete to mít jen coby kamenem dohodil ke spoustě zajímavých hradů a zámků.

Zámek Bílá: Dřevěný lovecký zámeček

Zámek Bílá, postavený v roce 1906, původně sloužil olomouckému arcibiskupovi. Je známý svou malebnou architekturou a tradičním designem typickým pro beskydskou oblast, který si můžete v případě zájmu užít do sytosti, protože dnes funguje jako ubytovací zařízení.

Hrad Rožnov: hrad opředený pověstmi

Zřícenina hradu Rožnov, postavená ve druhé polovině 14. století, je připisována Vokovi z Kravař. V 17. století zpustl a už nikdy nebyl obnoven. Dnes jsou jeho zříceniny oblíbeným místem pro turisty a milovníky historie, kteří sem přicházejí prozkoumat zbytky této kdysi majestátní stavby a zároveň si také vychutnat krásný výhled na okolní krajinu, protože procházka k těmto polorozpadlým zdím, je vskutku romantická. 

  • Hrad Čeladná: Zůstaly zde náznaky skalní pevnosti ze 13.-15. století. Pokud se je rozhodnete prozkoumat blíže, narazíte například na bývalé obytné budovy a strážní věže.
  • Hrad Baranská skála: Zájemce čeká příjemná procházka vzhůru a několik zarostlých pozůstatků valů a zdí. O nenápadnosti toho místa svědčí i to, že Baranská skála byla objevena až v roce 1989. Ovšem v Beskydech takových míst příliš mnoho není, takže cesta sem určitě stojí za to.
  • Hrad Klenov: Skalní hrad na Klenovském vrchu (znát ho můžete také jako Zámčisko či Freundsberg) nad vodní nádrží Bystřička. Ovšem abyste ho mohli obdivovat, musíte překročit hranice – najdete ho totiž hned za těmi slovenskými.

Vždy je tady období, kdy nemáte čas na psaní bakalářské práce ale na jiné, zajímavější věci si čas najdete. Pokud vám nestačí tipy co vidět v okolí Velkých Karlovic, pojďme prozkoumat i další zajímavá místa. Svěží mysl toho totiž vymyslí mnohem více, než ta neodpočinutá.
Co vidět v Malé Morávce a okolí

Pokud chcete, můžete si najít ubytování v Malé Morávce a zaručeně zde naleznete mnoho zajímavých zážitků. Stačí vyrazit do okolí za některou z mnoha zajímavých památek. K mání je vše od starobylých zřícenin až po architektonické zázraky – každé místo vypráví příběhy minulých staletí a ukazuje bohaté dědictví tohoto malebného regionu.

Skanzen Jesenicka v Dolní Moravici

V srdci Jeseníků leží Skanzen Jesenicka (součást Muzea Těšínska). Tento poutavý skanzen umožňuje nahlédnout do kulturního dědictví regionu - k vidění jsou například tradiční venkovské domy, stodoly a další stavby a těšit se můžete i na prohlídku různých expozic a ukázek řemesel.

Elektrárna Dlouhé Stráně v Loučné nad Desnou

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně v Jeseníkách bývá díky svému unikátnímu technickému jádru právem řazena mezi sedm průmyslových divů České republiky. Hrdě si drží pozici třetího největšího zařízení svého druhu v zemi a ve vybraných termínech vás dokonce pozve i do svých útrob (dejte však pozor, prohlídky je většinou třeba rezervovat dlouho dopředu).

Sklárna Jakub ve Vrbně pod Pradědem

Tato na první pohled spíše nenápadná stavba je něčím, co byste při své dovolené ve Velkých Karlovicích rozhodně neměli minout. Nabízí totiž fascinující pohled do řemesla výroby replik historického skla. Sklárna se specializuje na rekonstrukce historických skleněných artefaktů a umožňuje všem zájemcům nahlédnout do tradičních sklářských technik. Žádnému milovníkovi skla tento zážitek jednoduše nemůže uniknout.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve