3 tipy, co navštívit až budete v Mnichově

 Cestování 
01. června 2022 12:08 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Náměstí Marienplatz leží v srdci centra starého města Mnichova již od 12. století depositphotos.com
V podhůří Alp na řece Isar leží třetí největší město Německa mezi Čechy známé jako Mnichov jinak také München. Bohaté město s 1,4 miliony obyvatel rozhodně stojí za návštěvu. Co zde vidět a neminout?

#1 Procházka po náměstí Marienplatz

Náměstí Marienplatz leží v srdci centra starého města Mnichova již od 12. století. Ve středověku sloužilo náměstí jako hlavní farmářský trh. 

Na Marienplatz stojí ikonický Peterskirche (kostel. sv.Petra), který slouží jako vyhlídková věž. Kromě městské architektury lze z výšky za jasného počasí zahlédnout i Alpy.

Hitem je pak zvonkohra na Neues Rathaus (Nové radnici), která byla postavena už v roce 1908 a vypráví divákům legendu ze 16. století. Propracovanou konstrukci tvoří 43 zvonů a 32 figurín v životní velikosti. 

#2 Oktoberfest

Milovníky piva, a že jich v Česku je, bude jistě zajímat, že v Mnichově se každoročně koná největší pivní festival na světě.

Festival trvá zhruba dva týdny a končí vždy první říjnovou neděli. Místní Bavoři berou festival jako svátek a tupláka piva a grilovaný bratwurst chodí v místních lidových krojích.

Tradiční zářijovou akci si postupně oblíbili pivní turisté z celého světa. Málokdo dnes už ví, že festivalu dala vzniknout oslava svatby prince Ludvíka Bavorského s Terezou Sasko-Hildeburskou v roce 1810. 

Na Tereziánské louce se během festivalu vypije až 8 milionů litrů, spotřebuje se 880 volů, 220.000 klobás, více než 450.000 pečených kuřat.

Při vstupu do areálu nepotřebujete vstupenku a vyhnout se dá i drahému ubytování, které v mnichovských penzionech ve dnech festivalu letí strmě nahoru.

Pokud vyrazíte autem s partou kamarádů a vezmete stan pro 4, jistě najdete volný plac třeba v dočasně vybudovaném kempu na v Riemu.

#3 Allianz Arena

Místní Bavoři však nejsou pouze milovníky dobrého piva, ale většina z nich také dobrého fotbalu. A ten se v celém Německu hraje už dlouho nejlépe právě v Mnichově. Proč zrovna tam?

V Allianz Areně totiž sídlí slavný Bayern Mnichov, který sbírá německé tituly jak na běžícím pásů a patří k vůbec těm nejlepším a nejslavnějším fotbalovým klubům světa. Místní jsou na tuhle značku velmi hrdí.

Moderní stadion, který byl otevřen v roce 2005,  pojme na zápasy až 75 tisíc fanoušků. Dostat se zde na fotbalový zápas však není nic jednoduchého, jelikož téměř pořád bývá vyprodáno.

Pokud už jste v Mnichově a zrovna se žádný zápas nehraje, doporučujeme si Allianz Arenu prohlédnout jako návštěvník. Jedná se o architektonicky složitou a komplexní stavbu, která v sobě ukrývá více než jen fotbalové hřiště.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu