Vlastnit psa má pro starší lidi spoustu zdravotních benefitů

 Hobby 
20. února 2021 16:31 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Pejsek může být skvělý pomocník zejména pro osamělé lidi Halfpoint/Shutterstock.com
Uvažujete, že dědečkovi či babičce pořídíte psího seniora, aby jim bylo veseleji? Pak činíte správně. Pomůžete tak opuštěnému pejskovi získat nový domov a zároveň psí společník je úžasný i pro zdraví seniorů. Čím pejsek prospívá?

Pejsek může být skvělý pomocník zejména pro osamělé lidi. Samozřejmě to není pravidlo. Nicméně žije-li člověk sám, udělá mu přítomnost psího společníka dobře na duši. Člověk se necítí tak sám, má koho pohladit, může na něj mluvit a co více, takový člověk je nucen jít ven pejska vyvenčit. Tím se jednak dostane mezi lidi, prohodí pár slov s dalšími pejskaři a může navázat i nová přátelství. Mimo to má takový člověk i pravidelný pohyb formou procházky, což je bezesporu zdravotní benefit. Vedle pohybu je to také pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Pes navíc dokáže někdy dělat takové psí kusy, že se člověk i zasměje. 

Jakého psa seniorům vybrat? 

Ideálně nějaké klidné psí plemeno nebo staršího pejska, který bude snadno zvládnutelný. Může to být čistokrevné plemeno ale i kříženec. Důležité je, aby byl pejsek navyklý na hygienu a vyrovnaný, klidný. 

Mladší pes na vodítku příliš tahá a cuká, i když existují kšíry pro psa, které jsou k pejskovi šetrné a neškrtí jako obojek, ale babičce či dědovi by se moc nelíbilo, kdyby pejsek venčil je. Mladý pes je velmi čilý a pobíhá, cuká se na vodítku, může se vytrhnout a utéci. Mělo by jít tedy o socializovaného staršího pejska, který zvládá základní povely. Vhodný by mohl být drobný pejsek z útulku. 

Výzkumy potvrzují, že vlastnictví psa snižuje krevní tlak a cholesterol, zlepšuje se i psychické zdraví, jelikož se nám vyplavuje hormon štěstí. Stačí chvíli hladit psí kožich a mazlit pejska a je nám lépe. Především studie dokazují i to, že senioři, kteří mají pejska se více starají i sami o sebe, o své zdraví. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...