Překvapte zásnubním prstenem s barevnými drahokamy

 Styl 
27. dubna 2024 09:00 / Komerční sdělení
📷
4 fotografie v galerii
Zásnubní prsten s barevným drahokamem může být skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí vyjádřit jedinečnost svého vztahu Shutterstock
Právě se připravujete na žádost o ruku a chtěli byste svou vyvolenou oslnit dokonalým zásnubním prstenem? Klasické diamanty stále zůstávají populární, avšak stále více párů nachází kouzlo v barevných drahokamech. Překvapte ji originálním a osobitým prstenem, který bude nejlépe vyjadřovat její jedinečnou osobnost.

Jak vybrat drahokam do zásnubního prstenu

Výběr drahokamu do zásnubního prstenu není jen otázka estetiky a barevného odstínu, i když i to je samozřejmě důležité. Barva drahokamu by měla vaši ženu vystihovat nebo rovnou patřit mezi její oblíbené. Důležitou roli ale hraje rovněž tvrdost a odolnost kamene. Počítejte s tím, že bude vaše žena nosit zásnubní prsten každý den. Drahokam proto musí být dostatečně odolný vůči poškrábání nebo jinému mechanickému poškození. Ideálně by měl dosahovat alespoň stupně 7 na Mohsově stupnici tvrdosti. Jejího vrcholu dosahuje diamant s 10 body. Nicméně je potřeba dodat, že i diamant může být poškozen, je totiž relativně křehký kvůli vysoké štěpnosti. Určitá míra opatrnosti při nošení prstenu s drahokamem je tedy na místě vždy.


Nejoblíbenější drahokamy do zásnubního prstenu

Zásnubní prsten s barevným drahokamem může být skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí vyjádřit jedinečnost svého vztahu a nechtějí se nechat spoutat žádnými konvencemi. Pojďme se podívat na to, které drahokamy se pro tuto příležitost nejlépe hodí.

Safír

Tradiční tmavě modrý safír je esencí nadčasové elegance, a tak není divu, že je oblíbený i mezi členy královských rodin. V symbolické rovině představuje věrnost a říká se o něm, že přináší štěstí. Tvrdostí 9 se řadí na Mohsově škále těsně za diamant, a tak ho lze bez větších obav nosit na ruce každý den. Zajímavou alternativou je růžový safír, který se pyšní stejnou tvrdostí a jemným růžovým odstínem.


Turmalín

Tento nevšední drahokam sice nemá ve světě šperků takový věhlas jako diamant nebo safír, rozhodně ale stojí za vaši pozornost. Do zásnubního prstenu se perfektně hodí hlavně jeho sytý, ale příjemně tlumený růžový odstín zvaný rubelit. Turmalín se vyznačuje tvrdostí 7 až 7,5, což je pro zásnubní prsten stále dostačující.

Rubín

Ohnivě červený rubín je jedním z nejvzácnějších drahokamů na této planetě. Odedávna je spojovaný s láskou, odvahou a vášní, a tak do zásnubního prstenu bezesporu patří. Podporuje hluboké city a temperament ve vztazích, a ideální je i z hlediska vysokého stupně tvrdosti 9 na Mohsově škále.

Morganit

Nespornou výhodou pastelově růžového morganitu je čistota a nádherný lesk, který nikoho nenechá chladným. Perfektní kombinaci tvoří především s růžovým zlatem a diamanty. Dosahuje tvrdosti 7 – 7,5, což mu zaručuje adekvátní odolnost proti mechanickému poškození.

Barevné diamanty

Rádi byste svou vyvolenou překvapili naprosto originálním zásnubním prstenem, ale nechcete se přitom vzdát všech výhod, které přináší diamant? Pak vsaďte na barevné neboli fancy diamanty, které mohou mít intenzivní odstíny žluté, růžové, modré nebo zelené. Fancy diamanty spojují atraktivní barvu, výrazný třpyt, nejvyšší stupeň tvrdosti se symbolikou věčné lásky.


Jaký styl zásnubního prstenu zvolit?

Barevný drahokam je ve šperku sám o sobě výrazným a dominantním prvkem. Pokud ho chcete nechat zazářit a vyzdvihnout jeho přirozenou krásu, doporučujeme soustředit se na jednoduchý design. Zvolit můžete solitérní typ prstenu, který je založený pouze na jednom větším drahokamu. Atraktivní třpyt pak mohou prstenu dodat drobné diamanty umístěné vedle centrálního kamene. Neměli bychom zapomenout ani na tzv. halo design, kde je hlavní drahokam obklopen kolem dokola drobnějšími diamanty. Výsledný dojem připomíná tvar květiny. Navíc tento designu vytváří optický dojem většího kamene, než jaký je ve skutečnosti.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod