Co je to designová móda a proč do ní investovat?

 Styl 
14. září 2021 09:58 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Co je to designová móda a proč do ní investovat? archiv klienta
Móda je trendem, který se věčně mění, avšak některé věci zůstávají stejné. Zejména důraz na originalitu a styl, oboje v sobě ukrývá designová móda. Co se pod tímto názvem skrývá a jaké jsou výhody designového oblečení oproti kouskům z nákupních řetězců?

Designová móda v Česku

Trend designového oblečení pro ženy pronikl i k nám a okamžitě si získal oblibu mezi módními guru. Designové kousky jsou plné neobyčejných střihů, barev či potisků, ale jsou také vyrobeny z přírodních materiálů a lokálními designéry. Právě tato kombinace vábí zákazníky k nákupu jedinečných a designových oděvů.


V Česku se nachází hned několik oděvních značek, které se zaměřují na výrobu designové módy. Například značka Lucie Králové patří rozhodně k těm, které byste měli znát. Její kousky jsou perfektně zpracované a výborně ušité. Převažují modely v krémové barvě a ze stoprocentní bavlny, nicméně v její nabídce naleznete také například šaty s retro květinovým vzorem.

 
Designová móda ve špercích

Designová móda pronikla také do šperkařské sféry. Mezi špičkové značky, které se věnují tvorbě exkluzivních šperků patří Antiperle. V jejím čele stojí designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová a inspiraci pro tvorbu unikátních šperků čerpá ze své vášně pro estetiku, módu a potápění.

 
Samotné šperky jsou tvořeny z precizně vybraných kovů, které návrhářka kombinuje s kvalitními pravými perlami. To vše se snoubí v luxusní a elegantní doplněk, který dokonale ozdobí každou ženu. 


Minimalismus versus velkovýroba

Designová móda a celkově oblečení z udržitelných zdrojů se v dnešní době těší velké popularitě. Udržitelná a takzvaná „slow fashion“ si zakládají na tom, aby byly kousky z kvalitního materiálů a povětšinou z přírodních tkanin. Je zde také snaha o spotřebování látky bez zbytečného plýtvání a nevytváření nadprodukce, která je pro životní prostředí velmi náročná.


Podle Světového fondu na ochranu přírody se spotřebuje přibližně 2 700 litrů vody na výrobu jednoho bavlněného trička. V Česku rovněž probíhá separace textilu, kam můžete umístit oblečení, které již nenosíte. Ročně se takto vybere přibližně 30 000 tun textilu a na skládkách pak končí až 90 % nechtěného oblečení. Pokud tedy chcete ulevit přírodě, zkuste spíše investovat do menšího počtu kousků oblečení, které vám déle vydrží a vyhněte se velkým výprodejům v nákupních řetězcích. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Známý šéfkuchař Ondřej Molina a slavný barman Tomáš Melzer umí připravit neskutečné dobroty i z toho,...

Styl

Zimní bundy od JD Sports - připravte se na Black Friday

Tech

Sporťák s kočičíma ušima byl posledním dílkem skládačky