Pneumatiky Sava: Spolehlivý parťák pro váš vůz

 Auto 
04. listopadu 2022 17:24 / Komerční sdělení
📷
5 fotografií v galerii
Pneumatiky slovinské značky Sava jsou synonymem kvalitní obutí za super cenu Sava
Pneumatiky slovinské značky Sava jsou synonymem kvalitní obutí za super cenu. Díky propojení s koncernem Goodyear přichází Sava každý rok s velkým množstvím nových technologií a vychytávek, které vám zpříjemní jízdu. Nahlédněte do historie značky Sava a přečtěte si něco o současných modelech pneu Sava.

Stručná historie pneu Sava

Počátky značky Sava se začaly psát v roce 1921 ve slovinském městě Kranj, kde se řeka Sáva stéká s řekou Kobra. První pneumatiky Sava však opustili výrobní linku až v roce 1931. V témže roce značku kupuje rakouský Semperit.

Roku 1946 přichází znárodnění a název Sava Rubber Products Company. Už o 2 roky později však přichází logické zkrácení názvu na pouhé Sava. Roku 1956 se továrna přesunula z centra města Kranj do průmyslové lokality, kde ostatně sídlí dodnes.

V roce 1965 je poprvé vyrobena bezdušová a vysokorychlostní pneumatika Sava. Roku 1974 je zahájena výroba prvních radiálních pneumatik s ocelovým kordem pro osobní pneu.

Novodobá éra společnosti Sava začíná roku 1995, kdy získal americký koncern Goodyear 60% podíl ve firmě Sava. Goodyear svůj podíl postupně zvyšoval a už od roku 2004 je 100% vlastníkem společnosti Sava. Současný oficiální název firmy je tedy Goodyear Dunlop Sava Tires.

Pneu značky Sava se dnes vyrábí v po celé evropě, ale velké množství pneumatiky se stále produkuje v původní továrně ve slovinském Kranji.

Sava Perfecta: Spolehlivé letní pneu za příznivou cenu

Hledáte dostupné letní pneumatiky, které neohrozí rodinný rozpočet, ale je na ně spoleh v kritických situacích? Sava Perfecta jsou ideální volbou pro vás! Mezi jejich hlavní přednosti patří krátká brzdná dráha, dobrá přilnavost a dlouhý kilometrový nájezd.

Dezén Sava Perfecta se vyrábí pro disky o průměru od 13″ do 15″, takže tyto pneumatiky obujete spíše na kompaktní vozy a auta nižší střední třídy. Oblíbené jsou ve variantách 175/65 R13, 175/65 R14 a 195/65 R15. Sava Perfecta sice patří mezi nejlevnější pneu evropské výroby, avšak v kvalitě a bezpečnosti s přehledem většinu čínských pneu.

Sava Intensa HP2: Letní pneumatiky pro střední třídu

Sava Intensa HP2 představují kvalitní letní obutí pro vozy střední třídy. Nástupce staršího modelu Intensa HP nabídne klidnou a tichou jízdu a vysoký kilometrový nájezd. 

Pneumatiky jsou k dostání pro kola od 15″ do 17″. Hojně se prodávají se např. tradiční velikosti 185/65 R15, 205/55 R16 a 205/45 R17.

Hluboké obvodové drážky navazují na zaoblené drážky v ramenech běhounu, čímž vzniká důmyslná síť, která rychle a efektivně odvádí vodu a brání vzniku aquaplaningu. Optimalizovaný tvar kordu a vyztužená konstrukce zajistí lepší distribuci tlaku. To se projeví na prodloužení životnosti pneu a snížení valivého odporu.

Sava All Weather: Celoroční pneu pro menší i větší auta

Sava All Weather vám předvedou, že spolehlivé celoroční pneumatiky nemusí nutně znamenat větší investici. Atraktivní šípový dezén s promyšlenou kombinací lamel a drážek brání vzniku aquaplaningu a zároveň se v zimě pevně zakousne do sněhu.

Cílem konstruktérů firmy Sava bylo vytvořit moderní celoroční dezén, na který je spoleh v různých klimatických podmínkách. Hlavně je však bezpečný na mokrých a zasněžených silnicích.

Pneumatiky Sava All Weather jsou dostupné v různých variantách pro vozy s disky od 14″ do 18″. Velmi oblíbené velikosti jsou např. 165/70 R14, 205/55 R16 a 225/45 R17.

Sava Eskimo SUV 2: Zimní obutí pro SUV

Sava Eskimo SUV 2 jsou kvalitní zimní pneumatiky pro SUV. Při jejich vývoji byl největší důraz kladen na dobrou přilnavost na mokrých silnicích a komfortní jízdu. Vyrábí se pro kola od 17″ do 18″. Oblíbené rozměry hlavně 235/55 R17, 215/60 R17 a 235/60 R18.

Sava se však zaměřila také na maximální ovladatelnost vozu. O tu se postarají sportovní žebra dezénu (athletic rib design). Středový pás pak účinně snižuje hlučnost pláště, což oceníte hlavně při dlouhých cestách. 

Vícenásobně zakřivený profil zaručí dlouhou a širokou stopu a rovnoměrně rozkládá tlak na celou styčnou plochu s vozovkou. Tím se zlepší i záběr a získáte tak potřebnou jistotu při jízdě na zasněžené či zledovatělé vozovce.

Kde seženu pneu značky Sava?

Pneu Sava najdete u všech renomovaných pneuservisů, některých autoservisů a dalších prodejců pneu. Nebo si je objednejte z pohodlí domova na e-shopu s pneumatikami Pneuboss.cz. Kromě pneu Sava zde najdete i pneumatiky dalších oblíbených značek.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině