Reoperace prsou. Tabu? Už ne.

 Styl 
29. listopadu 2023 21:05 / Komerční sdělení
📷
4 fotografie v galerii
Před zákrokem ABCLINIC
Velkým boomem augmentace neboli zvětšování prsou jsme si již prošli. Mnohým ženám zvětšení objemu poprsí dodalo sebevědomí a splnilo sen. Bohužel po operaci mohou nastat nechtěné komplikace, třeba otočení implantátu. Své o tom ví i influencerka Natália Mykytenko, která se proslavila účastí v reality show Svatba na první pohled. Právě kvůli otočení implantátu musela podstoupit reoperaci prsou na vyhlášené klinice ABCLINIC Art & Beauty a nejen to.

Kauzu poprsí Natálie Mykytenko před rokem zaznamenal téměř každý. Rozestouplá ňadra po augmentaci se stala terčem posměchu. „Myslím si, že by to nebylo příjemné číst ani jedné ženě na této planetě. Jsme lidi, jsme ženy, máme city. Nejsme roboti. A ošklivá slova dost ubližují, mají sílu, a to si bohužel většina lidí neuvědomuje. Takže to bylo pro mě velmi, ale velmi citlivé téma, a i když vypadám jak strong lady, tak někdy mě ty články, komentáře rozplakaly, protože tu mezírku mezi prsy mám od dospívání,“ dodává Natálie Mykytento. Poté došlo k silným bolestem a Natálie Mykytenko musela vyhledat pomoc. Na doporučení přítelkyně se objednala na konzultaci k plastickému chirurgovi z kliniky ABCLINIC Art & Beauty  Matějovi Patzeltovi a již během pár okamžiků si s panem doktorem sedli a Natálie cítila, že si vybrala správného lékaře, jelikož jí zaujala jeho lidskost, úsměv a smysl pro humor. Na druhou stranu pan MUDr. Matěj Patzelt věděl, že bude téměř nemožné udělat prsa tak, aby se líbila všem jejím fanouškům. Ale jelikož má rád výzvy, zhostil se tohoto nelehkého úkolu. „Výměna implantátů může být jednoduchou záležitostí, pokud má kapsa pro implantáty dobré rozměry a není ji tudíž nutné upravovat. Operace paní Mykytenko bohužel však taková nebyla, tím, že pravý implantát byl překlopený a levý otočený, došlo k deformaci kapsy pro implantát na obou stranách, tudíž, jsem musel implantát vyjmout a obě kapsy výrazně upravit, uzavřít je po stranách, aby nové implantáty nezapadaly do podpaží, dále upravit střed, tak aby byla prsa blíže u sebe, a nakonec i nahoře, aby implantáty necestovaly až ke klíční kosti,“ říká doktor Matěj Patzelt.. „Paní Mykytenko má širokou hrudní kost, kam se implantát položit samozřejmě nedá, tudíž, nikdy nebude mít ňadra těsně u sebe jako některé jiné ženy. Ale přesto se mi prsa podařilo k sobě více přiblížit. Jak? To si nechám pro sebe, kouzelník svoje triky také neprozrazuje,“ dodává plastický chirurg s úsměvem.

Reoperace prsou, pokud je v zadání změna tvaru nebo pozice implantátu či bradavek, jsou vždycky náročnější. Prsa byly již operována, jsou tam jizvy, již vytvořená kapsa, často porušené cévní zásobení bradavek, a tudíž musí být operatér velmi opatrný a mít dobře připravený plán operace, tak aby minimalizoval rizika a komplikace operace. Samozřejmě je vždy jednodušší operovat v místě, které ještě operované nebylo. Nezbytné je počítat se stejným pooperačním obdobím jako při první operaci a nošením kompresní podprsenky, ale také s tím, že ani po reoperaci nemusí být prsa dokonalá.

Neideální pozici či různou velikost prsou řeší spousta žen. Může se jednat o to, že prsa jsou od přírody daleko od sebe, anebo podléhají výrazné asymetrii, případně jsou tzv. tuberózní. Naštěstí moderní plastická chirurgie umí tyto „nedokonalosti přírody“ odstranit, anebo alespoň výrazně zmírnit. „Nutno si uvědomit, že prsa nejsou dvojčata, ale sestry,“ dodává MUDr. Matěj Patzelt. Pokud máte již po proběhlé augmentaci a nejste spokojená se svým vzhledem, počkejte 6-12 měsíců od operace, kdy se ukáže konečný výsledek operace. Poté je čas na konzultaci. „Určitě se nebojte a jděte na konzultaci. Ta změna, lepší změna opravdu stojí za ten pocit a vnitřní klid, uspokojení. My ženy chceme vždycky vypadat nejlíp, jak pro sebe, tak i třeba pro našeho partnera. Takže ten náš vzhled je důležitý, a to naše ženské sebevědomí potřebujeme mít,“ říká Natália Mykytentko.

Doktor Matěj Patzelt má raději reaugmentace než augmentaci, jelikož je to větší výzva a člověk musí vymyslet solidní plán, který se často skládá z několika různých chirurgických technik, dost často také na každém prsu jiné. A na dotaz, zda existuje dokonalá augmentace, odpověděl MUDr. Matěj Patzelt: „Dokonalá augmentace podle mě zatím neexistuje a v medicíně není nikdy nic stoprocentní. Základem je samozřejmě konzultace s klientkou. Je důležité zjistit, jaká prsa by si přála, poté je nutné ji řádně vyšetřit a určit, zda je technicky možné taková prsa udělat. Pak je nutné vybrat správný implantát a správnou operační techniku. V neposlední řadě je ale nutné, aby klientka dodržovala léčebný režim a nenastaly žádné komplikace.“

Současně se na klinice ABCLINIC Art & Beauty hojně řeší vyjmutí implantátů. Není na tom nic špatného. Člověk se mění a pohled na svět i na své tělo také. Buďme tedy otevření změnám. Naštěstí v estetické medicíně je téměř vše možné. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve