Zdravý a přínosný sport díky používání bezpečnostních prvků

 Hobby 
20. února 2021 17:44 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Bezpečnostní prvky by měli používat nejen děti, ale i dospělí Alexander Ishchenko/Shutterstock.com
Sport je zábava, která navíc prospívá zdraví. Ovšem některé sportovní aktivity mohou být rizikové. Má-li sport přinášet zdravotní benefity a radost, vyplatí se nepodceňovat používání bezpečnostních prvků. Zranit se může člověk při jakémkoli sportu. Nicméně vždy platí, že při dodržování preventivních opatření lze riziko značně minimalizovat a předejít tak vážným zraněním.

Ať už jde o ochranu kolen a loktů na kolečkových bruslích, cyklistické brýle, helmu na lyže nebo koloběžku. Je jedno, zda jde o sport ryze letní nebo zimní, riziko úrazů číhá v každou roční dobu.

Běžte svým dětem příkladem 

Bezpečnostní prvky by měli používat nejen děti, ale i dospělí, kteří jdou dětem příkladem. Pokud se rozhodnete pro sporty, jako je třeba lyžování, patří taková helma na lyže k základní výbavě společně se základním kurzem lyžování, protože mimo zranění hlavy zde hrozí i zlomeniny. Tady se zkrátka vyplatí umět padat. Vědět a vědomě připravit tělo na pád. Ztratíte-li kontrolu nad lyžemi, padejte spíš na zadek nebo do strany. Před každým lyžováním je také nutné se procvičit, zahřát a aktivovat svaly vašeho těla. 

Vědět, co dělat a připravit se...

Pokud se rozhodnete pro jinou sportovní aktivitu, třeba kolo nebo koloběžku, platí to samé. Vedle kvalitní cyklistické obuvi a vhodného oblečení jsou to ještě cyklistická helma a brýle. Mohou tak zamezit nepříjemným až tragickým následkům při pádu. Jestliže jedete s dětmi do parku na zmrzlinu a víte, že nepůjdete přes hlavní cestu, pak to možná tolik neřešíte. Nicméně může se vyřítit znenadání bláznivý a nezodpovědný cyklista a srážce se nevyhnete. Jděte tedy dětem příkladem a používejte bezpečnostní prvky, i když nepojede daleko a trasa vám přijde bezpečná. 

Naučte se používat reflexní prvky 

Vedle bezpečnostních prvků jsou to pak také reflexní prvky, které vás při sportování mohou ochránit. Ať už při jízdě na kole, běhu či na lyžích. Používáním reflexních prvků zajistíte snadno a rychle vaši viditelnost nejen v silničním provozu, ale třeba i na sjezdovce. Použít můžete reflexní pásky, vestu, ráfky či tyčinky na kolo, reflexní čepici, rukavice a další doplňky. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...