Jak vybrat ty správné boty na snowboard

 Hobby 
20. února 2021 17:28 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Vedle velikosti a tuhosti roli hraje i to, zda jste začátečník nebo zaběhlý sjezdař Dmytro Vietrov/Shutterstock.com
Vybírat klasickou obuv není žádná věda, každý ví, nač se má zaměřit. U snowboardové obuvi se důraz klade nejen na velikost, ale i tuhost boty. Špatně zvolená obuv může váš sportovní zážitek proměnit v utrpení.

Vedle velikosti a tuhosti roli hraje i to, zda jste začátečník nebo zaběhlý sjezdař. Zaměřit byste se při výběru obuvi měli také na šířku desky (snowboardu). Obuv zkoušejte v těch ponožkách, které budete později používat na svahu. Po utažení by obuv měla nohu dokonale objímat, nikoliv však škrtit a znemožňovat pohyb. 

Zkoušejte vždy obě boty 

Je dobré si boty vyzkoušet nejen v prodejně, ale i doma, než vyrazíte na svah. Vaše noha se nesmí v botě hýbat a zvedat by se neměla ani pata. Nikdy si nezkoušejte pouze jednu botu, ale obě. Myslete na to, že každý člověk má rozdílnou pravou a levou stranu těla, což se týká i chodidel. Z tohoto důvodu vyzkoušejte obě boty. 

Boty na snowboard jsou zodpovědné za vaše koordinované pohyby, tlak a energii předávanou prknu. Proto jejich výběru věnujte patřičnou důležitost. To boty přenášejí sílu, váhu a energii na snowboard. Na nich tedy závisí celkový požitek z jízdy. 

Vnější a vnitřní bota 

Celková obuv na snowboard se skládá z vnitřní a vnější boty. Ta vnitřní má za úkol pevně obejmout nohu a zamezit hýbání nohy uvnitř. Vnější je ta robustní část, která by měla být dostatečně masívní a tvrdá. Jednak pomáhá přenosu síly na prkno, a také chrání před zraněním. Dostatečně pevná by měla být bota především v oblasti kotníku a nártu, kde obuv obepíná vázací pásek. 

Klíčový je také pevný a polstrovaný jazyk, který zamezí bolestivým odřeninám. Na botě sledujte také tloušťku podrážky, která tlumí nárazy při skocích. Dnes již můžete vybírat i podrážky s gelovými či vzduchovými výplněmi. Jen padnoucí a kvalitní obuv zaručí radost ze sportování a výrazně sníží riziko úrazů. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný