Recenze: napařovač Lauben Handheld Steam Iron 1950BC

 Hobby 
20. února 2023 13:17 / Komerční sdělení
📷
4 fotografie v galerii
Napařovačka je věrným pomocníkem pro každou domácnost Lauben
Napařovače se v poslední době stávají čím dál tím populárnějšími náhradníky běžných žehliček, oproti kterým mají mnohem širší využití. Dostala jsem nabídku vyzkoušet a podrobit testování napařovač Lauben Handheld Steam Iron 1950BC, což jsem s radostí uvítala. No a jak to dopadlo? Dočtete se níže.

Obsah balení

Jelikož je napařovač Lauben Handheld Steam Iron 1950BC přibližně stejně velký jako obyčejná žehlička, nepřekvapilo mně, že produkt přišel v poměrně kompaktním balení. Kromě samotného napařovače se v balení nachází:

 • Odměrka pro nalévání vody
 • Nasazovací kartáč pro odstranění žmolků a nečistot, především z čalounění a hrubších povrchů
 • Teplovzdorný dustbag, který je ideální na uložení napařovače (například při cestování)

Rychlé a pohodlné žehlení

Žehlení opravdu nepatří mezi mé oblíbené aktivity, proto mě zajímalo, jestli to bude s napařovačem Lauben Handheld Steam Iron 1950BC lepší. Výrobce slibuje možnost vertikálního i horizontálního žehlení a rychlost použití – a to vše oprávněně. Nikdy jsem nepatřila mezi lidi, kteří by žehlili každý kus prádla, natož třeba povlečení. Vypadá to však, že tento napařovač změnil můj pohled na věc.

Díky funkci Fast Heat se do 20 sekund od zapnutí nahřeje a lze tak bleskově vyžehlit, cokoli je potřeba – ať už jsem potřebovala přežehlit sako na ramínku před cestou do práce, nebo tričko rozložené v hotelu na posteli, které se mi při cestování v kufru pomačkalo. Navíc jsem začala žehlit i výše zmíněné povlečení, protože díky páře má napařovač i dezinfekční účinky, které pomůžou (nejen) povlečení dezinfikovat. Z ekologických i ekonomických důvodu totiž peru na 30 stupňů Celsia, takže možnost, dezinfikovat oděvy, ručníky anebo právě povlečení nesmírně vítám a hodlám to tak praktikovat i do budoucna.

Vyčištění citlivých i špatně dostupných povrchů

Keramická žehlicí plocha do špičky dovoluje dostat se do nejrůznějších zákoutí a vyčistit či vyžehlit pro mě velmi netradiční místa a povrchy. Výrobce navíc slibuje, že je přístroj šetrný i k choulostivým materiálům. Vyzkoušela jsem jej proto na hedvábnou halenku, která mi pomačkaná visí v šatníku už dlouho a výsledek byl víc než skvělý! Párou jsem zkoušela vyčistit látkovou pohovku, kde bylo pár flekatých míst, už ani nevím od čeho, fleky jsem pak jen přetřela vlhkým hadříkem a byly pryč! Napařovač není těžký, a proto jsem s ním zkusila přejet i závěsy na francouzských oknech, které máme často „ovoněné“ cigaretovým kouřem. Pára je zbavila zápachu, a navíc je krásně vyrovnala! Rozhodně vítám tuto možnost než závěsy každou chvíli prát.

Výkonný a chytrý

Jednou z funkcí, kterou bych chtěla zmínit a kterou velmi oceňuji u tohoto přístroje je funkce automatického vypnutí. Stejně jako mnohým lidem, i mně často vrtá hlavou, zda jsem opravdu nějaký elektrický přístroj vypnula, než jsem odešla z domu. U tohoto napařovače však nemusím mít žádné obavy, jelikož se po 8 minutách nečinnosti sám vypne.

Potěší, že jej lze použít i jako klasickou žehličku, a to díky funkci Dry Ironing. Při tomto nastavení ho můžete využívat nepřetržitě po nahřátí. V opačném případě, při používání funkce napařování vydrží přístroj fungovat až 6 minut v kuse. Tuto funkci jsem také otestovala a výdrž mohu potvrdit. Na jedno doplnění vody vydrží nepřetržitý proud páry necelých 6 minut bez přestávky

Závěr

Napařovač Lauben Handheld Steam Iron 1950BC celkově hodnotím velmi pozitivně. Ačkoli se dle mého názoru nejedná o produkt, bez kterého by se člověk neobešel, je to přístroj, který usnadňuje život. Díky páře oblečení a textil nejen vyžehlí, ale také oživuje barvy, odstraňuje zápach a dezinfikuje, což může být klíčovým benefitem například pro alergiky. Používání napařovače je snadné, uživatelsky přívětivé a bezpečné. Napařovač je skladný a vhodný i při použití na cestách, díky jeho rozměrům a teplovzdornému obalu, který je součástí balení.

Klady

 • Jednoduché ovládání
 • Rychlé nahřátí
 • Automatické vypnutí po 8 minutách
 • Teplovzdorný dustbag a nástavec s kartáčem jako součástí balení
 • Oživení oblečení a odstranění zápachu
 • Šetrná keramická žehlící plocha
 • Vertikální i horizontální žehlení

Zápory

 • Nelze regulovat teplotu a proud páry (oboje lze pouze zapnout a vypnout)
— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez a Ben Affleck: Předstírají lásku před kamerami, nebo jsou to skutečné projevy citů? Už...

Styl

Sváteční pečení na velikonoční stůl: Staročeská nádivka a pravý mazanec by neměly chybět

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu