Jaký pracovní oděv nosit při práci venku v zimě?

 Hobby 
18. ledna 2023 15:31 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Připravme se na svůj pobyt v chladnější části domu nebo zahradě pečlivě archiv klienta
I když se říká: “březen za kamna vlezem, duben, ještě tam budem´”, tak o prosince, lednu a únoru se o pobytu doma nikde nic neříká. A moc dobře to vědí zejména ti z nás, kteří vlastní domácího mazlíčka, zahradu nebo kůlnu, dům či chatu, že to není nikdy tak jednoduché. Psík potřebuje pravidelně venčit, zahrada udržovat proti mrazu nebo přemíře sněhu a obydlí snese renovaci i v zimě.

Ať už se nám to líbí nebo ne jsou i zimní měsíce dobou, kdy je potřeba být venku a pracovat. Co tedy nosit při práci venku? K tomu se nám jistě vyplatí mít kvalitní, komfortní, avšak prodyšné teplé pracovní oděvy od Engelbert Strauss. Mezi jejich sortiment patří jak funkční, tak vysoce odolné i pravé řemeslnické oděvy. Pokud očekáváte českou kvalitu s několika letou zárukou, nemůžete sáhnout vedle. 

Ať už nás tedy čekají pracovní povinnosti nebo jen renovace vlastního domu, nenechme se zaskočit teplotami pod bodem mrazu, chladný vítr ani za nehty lezoucí námrazu. Připravme se na svůj pobyt v chladnější části domu nebo zahradě pečlivě. Protože ať už budeme dělat nový skleník, zimní zahradu nebo schody, nemusíme si kromě kvalitně odvedené práce donést pak domů i rýmu a nachlazení. 

Hlava je základ

I když se to nezdá, tak více než osmdesát procent tepla z celého našeho těla odchází přes hlavu. Proto pokud chcete honit parádu, zamyslete se ještě jednou. U práce není až tak důležité, jestli nám jednotlivé prvky oděvu k sobě barevně ladí, ale jestli jsou naše pracovní oděvy dostatečně velké, abychom se v nich mohli hýbat, netlačí nebo nás někde netáhnou, a mají materiál, který je nám příjemný. Jistě máme všichni ještě v živé paměti památné čepice, šály a čelenky od našich babiček, které kousaly jen se na ně člověk podíval. 

Jakou pokrývku hlavy nosit? Dnes je možné si vybrat z mnoha různých pokrývek hlavy, ať už se jedná o fleecové nebo vlněné čepice, případně helmy opatřené vnitřní vlněnou vrstvou, která kryje uši, netlačí a přitom je prodyšná a udrží vás v bezpečí. 

Rukavice, vhodně velké a dostatečně odolné

Stejnou pečlivosti bychom při výběru měli také věnovat pracovním rukavicím. Musejí nás nejen hřát, ale také být dostatečně robustní a odolné, abychom se neporanili. Výběr zateplených rukavic je velký, stačí se jen porozhlédnout po tom, co by vám sedělo vzhledem k práci, kterou se chystáte dělat, a stavbě vaší dlaně. Ne všechny pracovní oděvy jsou totiž univerzální, takže si nezapomeňme ani rukavice pořádně vyzkoušet a zvolit tu správnou velikost, abychom doma nezjistili, že nás tlačí nebo nám dělají otlaky. 

Kožíšek, jako nový

V neposlední řadě je třeba udržovat hrudník a také vnitřní orgány teplý. Končetiny jsou biologicky zvyklé na menší příděl tepla, ale je potřeba, aby nám pracovní oděvy chránili zejména hrudník a naše útroby. Pokud prochladneme v této části těla, může se u nás později rozvinout i zápal plic či podobné zánětlivé onemocnění, protože organismus není zvyklý na nedostatek tepla na plicích, játrech, ledvinách či žaludku. Někomu proto vyhovuje nosit nátělníky, jiný ocení teplý kus spodního oblečení či ledvinový pás. Některé bundy mají v sobě dokonce zabudovanou speciální hřejivou část v oblasti beder nebo kalhoty disponují kšandami s hrudní částí, abychom se udrželi co nejvíce chránění proti chladu

Hlavně nohy v teple

A v neposlední řadě nezapomínejme ani na nohy. Kdo má teplé nohy, tak je na tom o hodně lépe, než ten, kdo ne. Však se již odedávna říká: “Chce to klid a nohy v teple.” Volme tedy vhodnou obuv, do které dám si dvoje ponožky naráz a ani na těch nešetřeme. Kvalita, prodyšný a hřejivý materiál, ať už zvolíme přírodní nebo syntetickou směs, jsou nezbytné. Jak pro udržení našeho fyzického, tak psychického komfortu. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...