Klec pro psa neslouží jako vězení, může být skvělá pomůcka

 Hobby 
21. února 2021 15:58 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Klec může ochránit nejen naši domácnost Jus_Ol/Shutterstock.com
Když se vysloví slovo klec, představí si mnozí lidé vězení a pomyslí si: chudák pejsek. Ovšem tak to vůbec není, tedy nemělo by to tak být. Klec skutečně nemá sloužit jako trest a vězení. Jednou z klíčových věcí, co by měl majitel psa učinit, naučit jej, že klec je bezva místo, nikoliv trest.

Klec může ochránit nejen naši domácnost, před dováděním štěňat bez naší nepřítomnosti, ale i dospělého pejska, který nemá naučené správné chování. Mimo to však chrání zároveň i samotného psa. Není ničím výjimečným, že se pes pustil do kousání elektrických kabelů či čistících prostředků. V takovém případě je klec pro psa ochranným řešením. 

Klec pro psa má mnoho praktického využití 

Klec využijete také při cestách, kdy ji pes může považovat za své útočiště. Uvítáte ji nejen při cestě na chatu, ale i kamkoli jinam. Klec můžete vzít sebou i na návštěvu a všude tam, kde uvítáte, že bude pejsek chvíli v klidu. Jak už jsme zmínili, je potřeba psa naučit, že klec není za trest. Může ji považovat za svůj pelíšek, hernu, odpočívadlo. Pes může do klece zalézt a schovat se před malými dětmi, pokud na ně nemá náladu a stejně tak ji lze použít k přepravě psa dopravním prostředkem. V bezpečí tak bude samotný pes i posádka automobilu či cestující v hromadné dopravě. 

Klec pro psa mnohdy slouží v případě zdravotních problémů i jako pooperační oddělení, kdy se mu dostane klidu, zejména máte-li doma buď malé děti nebo další domácí mazlíčky. Vždy samozřejmě záleží na majiteli, jak bude přistupovat. Na klec je vhodné pejska nechat postupně zvykat, jestliže není naučen od štěňátka. Rozhodně je lépe, když má pes v kleci pelíšek, deku, hračky a mističku na vodu i žrádlo. Klec nemusí být vždy nutně zavřená. Pes si do ní může vejít, kdy sám chce a zase ji opustit. Zavírat dvířka můžete pak dle uvážení a vyhodnocení situace. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...