Tipy, jak začít na snowboardu

 Hobby 
21. února 2021 15:44 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Poprvé je vhodné vybrat si mírný kopec s dojezdem do roviny Oscity/Shutterstock.com
Rádi byste se začali věnovat zimním sportům a zaujal vás právě snowboard? Není se čemu divit. Jedná se o velmi atraktivní sportovní aktivitu. Snowboard přináší stejně jako lyžování mnoho zdravotních výhod. Nevrhejte se však do tohoto sportu po hlavě. Věnujte pečlivou přípravu samotnému výběru správného prkna.

Musíte vybrat správnou délku i šířku, zohlednit vaši hmotnost, zaměřit se i na tuhost a pružnost prkna (měkčí jsou vhodnější pro začátečníky), typ prohnutí a další parametry. Ani tím, že vyberete vhodné prkno a vázání, což může být další oříšek, nemáte vyhráno. Důkladná příprava vám může pomoci ušetřit zklamání i peníze. 

Jakému typu jízdy dáváte přednost? 

Na začátku si dobře rozmyslete, jaký typ jízdy budete preferovat. Od toho se pak odvíjí výběr prkna. V zásadě lze volit mezi alpským stylem či freestylem. Pro freestyle jsou vhodná měkká a široká prkna s měkkou snowboardovou obuví i vázáním, pro alpský styl se hodí úzká slalomová prkna s tvrdou obuví a vázáním. 

Nepřeceňujte své síly...

Poprvé je vhodné vybrat si mírný kopec s dojezdem do roviny. Určitě si ze začátku nehrajte na přeborníky a odolejte pokušení zkoušet psí kusy. Vhodné je také vybrat si klidnější místo pro učení, kde vás nebudou ohrožovat ostatní příznivci zimních sportů nebo naopak vy je. Také se nepřepínejte a obrňte se trpělivostí. Někdo je rozený k těmto sportům a jinému může trénování zabrat delší čas. Nikdy se nesrovnávejte s ostatními. 

Než se vrhnete do složitějších akcí, sžijte se s prknem, naučte se nastupovat, padat, otáčet i vstávat. Snowboard přenášejte na zádech nebo v podpaží, pokládejte jej vázáním dolů, aby vám neřízeně necestoval po svahu. Pozornost věnujte i základnímu postoji, pokud toto podceníte, čeká vás mnoho trápení a pádů. Trénujte rovnováhu a nevzdávejte se. Začátek může být docela tvrdý oříšek, ale  nevyplácí se jej podcenit. Zanedbáním přípravy ohrožujete nejen své vlastní zdraví, ale i zdraví ostatních účastníků. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu