Lední bruslení má spoustu zdravotních benefitů a baví děti i dospělé

Lyžování je také super, ale bruslení můžete spáchat klidně v sobotu po obědě
20. února 2021 17:49 / Pressmaster/Shutterstock.com
Většina starších ročníků si určitě ještě živě pamatuje své dětství a bruslení na ledě. Ať už na zamrzlém rybníce nebo na hřišti, které předem pečlivě celá parta dětí včetně dospělých polévali vodou, aby ráno mohla vypuknout bruslící zábava. Dnešní děti (možná je to dobou, a také mírnější zimou) už tolik nebruslí. I když mnozí rodiče se svými dětmi dochází na stadion, kde se mohou vydovádět.

Odborníci tvrdí, že bruslení se nezapomíná, stejně jako jízda na kole. Možná to někomu bude chvíli trvat a bude se spíš držet ochranných mantinelů, než se osmělí, ale nakonec to určitě půjde. Jestliže tedy přemýšlíte, kam vzít své děti a přimět je k pohybu, aby neseděly jen u počítače, zkuste brusle. Budete se smát a bude to zábava. 

Zábava, která nestojí moc peněz a podpoří zdraví 

Lyžování je také super, ale bruslení můžete spáchat klidně v sobotu po obědě. Nezabere vám tolik času a je finančně méně nákladné. Nemusíte hledat rybník, stačí vyhledat nějaký stadion ve vašem blízkém okolí. Na bruslení se poslední dobou zapomíná, což je škoda. Pokud nemáte brusle na led, vůbec to nevadí. 

Na stadionu ledního bruslení vám je za poplatek půjčí. Pokud vás tato aktivita osloví, pak si můžete brusle na led koupit. Určitě se vyplatí myslet i na ochranné pomůcky, zejména u dětí. Pořídit jim můžete třeba pořádnou „beranici“, která i v dřívějších dobách tlumila případný pád a bouchnutí do hlavy. Helma je helma, o tom žádná, děti by ji měly určitě mít. Dospělému bude stačit silná čepice. 

K dalším pomůckám patří pevné rukavice, ty ochrání při pádu na led, který může ošklivě poranit. Dětem nezapomeňte dát i ochranu na lokty a kolena, ale ne z plastu. Ten totiž na ledě klouže a prodlužuje pád. Dospělý by měl mít na sobě oblečení z odolného materiálu a ideálně i dvě vrstvy oblečení, protože se tak utlumí pád a sníží riziko modřin. 

A jaké jsou vlastně výhody bruslení?

  • Při bruslení posilujete svaly celého těla. 
  • Bruslení na ledě prospívá i kloubům. 
  • Zlepšíte si rovnováhu a koordinaci. 
  • Bruslení prospívá mozku, snižuje stres. 
  • Při bruslení pálíte kalorie, tudíž podpoříte hubnutí. 
— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legendární mim Jaroslav Čejka je na tom velmi špatně, už není skoro k poznání

Styl

Podzim bude ve znamení kožených bundiček. Každé postavě sluší jiný střih

Dům a zahrada

Návod, jak sušit a skladovat bylinky, aby vám vydržely dlouho čerstvé a neztrácely chuť a aroma