Nezanedbatelné zdravotní výhody lyžování

 Hobby 
21. února 2021 15:31 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Lyžování je bezvadné kardiovaskulární cvičení Lucky Business/Shutterstock.com
Zima není důvodem zalézt doma pod deku a nevystrkovat nos. Ba naopak – je to ideální čas věnovat se zdravému pohybu a posílit tak své srdce a imunitu. Na pořádnou lyžovačku můžete vyrazit s rodinou nebo přáteli, utužíte tím zdraví i vztahy. Přinášíme vám 6 důvodů, proč se věnovat zimním sportům, ke kterým patří i lyžování.

Spálené kalorie 

Lyžování je bezvadné kardiovaskulární cvičení, které vám pomůže udržet se ve skvělé kondici a podpoří i hubnutí. Kolik kalorií spálíte vám úplně přesně neprozradíme, protože to záleží na stupni trénovanosti, pohlaví a dalších aspektech, nicméně jako orientační se uvádí kolem 260 kalorií za půl hodiny. Samozřejmě jde skutečně pouze o hrubý odhad. Je také rozdíl v tom, zda používáte lyžařský vlek či nikoli. Mimo to chladné zimní počasí nutí lidské tělo zvýšit teplotu, už i tím se spalují kalorie. 

Výtečné pro posílení těla 

Lyžování je docela zápřah na spodní část těla, tedy kompletně svaly nohou a hýždí. Mimo to udržet rovnováhu vyžaduje i zapojení středu těla. Lyžování zapřáhne celé vaše tělo, nejvíce však pocítíte svaly nohou. Zapojení klíčových svalových skupin činí tělo pružnějším. Díky lyžování získáte i více flexibilní (pružnější) tělo. Zlepšíte svalový tonus a celkové jádro. Neváhejte tedy nazout lyže a hurá do toho. Taková posilovna určitě stojí za to. 

Ujedete depresím 

Cvičení venku na čerstvém vzduchu se zkrátka nic nevyrovná. Produkce endorfinů je daleko větší, což přináší pocit spokojenosti, štěstí, úlevy, dobré nálady. Sportování se často předepisuje i jako léčba na mnoho zdravotních neduhů. Zejména pokud tyto neduhy souvisí se špatným psychickým stavem. Bonusem je jak samotný pohyb, tak čerstvý vzduch i pobyt v přírodě. 

Zdravotní benefity lyžování 

  • Posilujete své kosti a klouby 
  • Zlepšujete kardiovaskulární zdraví 
  • Podpoříte dobrou náladu 
  • Podpoříte lepší/zdravější spánek 
  • Minimalizujete stres 
  • Podpoříte hubnutí – spalujete kalorie 
  • Posílíte imunitní systém 
— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný