Poslední dobou se velké oblibě těší sněžnice – jak vybrat ty správné?

Sněžnice jsou navrženy tak, že rozkládají vaši tíhu na větší plochu, tudíž se tolik neboříte do sněhu
21. února 2021 15:37 /  l i g h t p o e t/Shutterstock.com
Chůze na sněžnicích se těší velké popularitě. Uvítáte je tehdy, chcete-li si usnadnit chůzi hlubokým sněhem. Mohou být zábavou i pro ty, jež nechtějí nebo neumí lyžovat a přesto by rádi vyrazili na hory užít si zimní sportování.

Sněžnice jsou navrženy tak, že rozkládají vaši tíhu na větší plochu, tudíž se tolik neboříte do sněhu, jako při běžné chůzi zasněženým terénem. Zhruba před 10 lety se podobným způsobem uchytil Nordic Walking či Skialpinismus. Sněžnic existuje několik druhů, podle použití technologie, materiálu, rámů, vázání. 

Důležité otázky před nákupem

Než vyrazíte na nákup sněžnic, je dobré položit si pár otázek. Jak často je hodláte používat, k jaké příležitosti, jak náročné budou vaše trasy, zda jste úplný nováček nebo už jste si alespoň párkrát sněžnice zkusili. Odolnější, pevnější a propracovanější typ sněžnic uvítají ti, které baví delší toulky zasněženou přírodou a hodlají venku trávit dost času. Pro občasné procházky (několikrát během zimy) není potřeba pořizovat profesionální sněžnice, postačí obyčejnější. 

Maximální hmotnost

Neméně důležitým faktorem při výběru sněžnic je i maximální hmotnost. Počítejte nejen se svou váhou, ale i s faktem, že třeba ponesete na zádech krosnu, která rovněž bude něco vážit. Nejnákladnější část sněžnic je vázání a nevyplácí se tuto část podcenit. Vázání by mělo být lehké, pevné a stabilní. 

Pokud máte možnost, nejdříve si sněžnice vypůjčte 

Úplně nejlepší by bylo, kdybyste si před nákupem měli možnost nejdříve sněžnice několikrát půjčit a na vlastní kůži si je vyzkoušet. Pokud s nimi nemáte zatím žádnou zkušenost, mohlo by se stát, že vám koupené sněžnice vyhovovat z mnoha různých důvodů nebudou. Jednou může být terén takový a podruhé jiný. Také zjistíte, který typ se právě vám nejlépe osvědčil na vašich nejčastějších trasách. 

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legendární mim Jaroslav Čejka je na tom velmi špatně, už není skoro k poznání

Styl

Podzim bude ve znamení kožených bundiček. Každé postavě sluší jiný střih

Dům a zahrada

Návod, jak sušit a skladovat bylinky, aby vám vydržely dlouho čerstvé a neztrácely chuť a aroma