Jak vybrat svému psovi vhodnou hračku

 Hobby 
21. února 2021 15:53 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Hračky jsou nejen milou zábavou, ale i součástí péče o fyzické a psychické zdraví pejska New Africa/Shutterstock.com
Pes je v podstatě stále jako malé dítě. I v pokročilém věku si stále rád hraje. Pokud mu nedopřejete dostatek hraček, najde si k hraní něco jiného, což vám se zrovna líbit nemusí. Možná vás to překvapí, ale hračky pro psy lze také vybírat podle věku. Stejně, jako u dětí.

Štěně a pes senior bude mít radost z měkké hračky. Naproti tomu pes v nejlepších letech bude rád za hračky z pevného materiálu (třeba přetahovací lano). Pejsek senior už nemá takový skus ani tah. Je tedy dobré vybírat takové hračky, které jsou šetrné k psímu chrupu. Takovou jistou v oblasti hraček pro psy jsou aportovací míčky. Z toho vyplývá, že malé štěně a starší pejsek potřebují měkké hračky, pes v nejlepším letech snese i tvrdý materiál. 

Rozdělení hraček pro psy 

Hračky pro psy jsou velmi užitečné. Pes se tak rozvíjí, zabaví se a motivuje při výcviku. Vhodnou hračku vybíráme tedy i podle účelu. Zda je nutná i naše účast nebo jde o hračku, kterou může pes použít i v době, kdy je sám a zabavit se tak. Dalším kritériem je velikost pejska. Malému pejskovi určitě nebudeme pořizovat velkou hračku, kterou bude mít problém přemístit či chytit do tlamičky. Hračky pro velké psy by měly být z velmi odolného materiálu, aby aspoň nějakou dobu vydržely. 

  • Společné hraní – létající disky, míčky, přetahovadla 
  • Když si pes hraje sám – plyšáci, gumové kousací hračky, pískací hračky 

Proč by měl mít pes hračky 

Hračky jsou nejen milou zábavou, ale i součástí péče o fyzické a psychické zdraví pejska. Mohou totiž psa podpořit v dobrém chování. A to tehdy, má-li pes nadbytek energie a nudí se. V takových případech může majitel chování psa hodnotit jako nepřijatelné. Pomocí speciálních hraček lze podpořit také inteligenci psa. Při nákupu hraček zvažte tedy věk, velikost i povahu psa. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu