Jaký by měl být pelíšek pro kočky?

 Hobby 
21. února 2021 16:03 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Pelíšek by měl být prostorný, poskytovat kočičce útočiště a pohodlí Alena Ozerova/Shutterstock.com
Existuje nepřeberné množství pelíšků pro kočky. Možná se vám dokonce stalo, že jste pořídili své kočičce finančně nákladný pelíšek, ale ona v něm přesto nespí a tráví v něm minimum času, případně do něj nejde vůbec. Čím to může být?

Kočky jsou nevyzpytatelná stvoření. Pravdou je, že problém vůbec nemusí být pelíšek, ale místo. Mimo vhodného pelíšku pro vaši kočku je důležité vybrat i vhodné místo. Nicméně pelíšek by měl být dostatečně velký, i když kočky mnohdy spí stočené do klubíčka a z různých pohnutek jsou schopny nasoukat se i do malých prostor, malý pelíšek by nebyl to pravé ořechové. Jindy se kočky rády natáhnou a dopřejí si pohodlí. Mnohé kočičky milují ve svém pelíšku ještě i doplňky, jako je polštářek a deka, kterou mohou muchlat a našlapat si jí do úhledného hnízdečka nebo si pod deku rovnou zalézt. Výjimkou nejsou ani hračky v pelíšku, ideálně nějaký plyšák. 

Jak naučit kočičku na nový pelíšek? 

Jestli se rozhodnete pro nákup či výrobu pelíšku, je vcelku jedno. Měl by být prostorný, poskytovat kočičce útočiště a pohodlí. Kočky milují měkké a hřejivé materiály. Některé kočky zbožňují boudičky, jiné by do ní nevlezly ani náznakem a přednost dávají otevřenému pelíšku. To už jde ale vysledovat podle chování kočky v domácnosti - jestli někde zalézá nebo jí nevadí být viděna. Ony si v případě potřeby vždy nějakou skrýš najdou. Také záleží, jak je zvyklá od koťátka. 

U otevřeného pelíšku je vhodné, když jsou strany vyšší, aby se kočička cítila ukrytá, ale jedna strana je nižší, aby měla zase přehled a lépe se jí lezlo jak do pelíšku, tak ven. 

Pelíšek pro kočky je vhodné umístit na klidné místo, také tam, kde nebude průvan. Pokud kočka do vámi zakoupeného pelíšku nechodí, sledujte ji, kde nejvíce tráví svůj čas. Ať už je to místnost či přímo konkrétní místo. Snažte se pak pelech umístit právě tam. Do nového pelíšku dejte něco, co už kočička zná. Polštářek, dečku, hračku nebo klidně nějaký váš starý svetr, aby k nové vůni přibyla i vůně známá, která ji uklidní. Mnohé kočky mohou být z nových předmětů nervózní. Někdy může trvat i tři týdny, než si číča na nový pelíšek zvykne a začne jeho přítomnost akceptovat. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...