Tipy, které vám pomohou při výběru silničního kola

 Hobby 
22. února 2021 18:06 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Silniční cyklistika se těší čím dál tím větší oblíbenosti {All kind of people} / Shutterstock.com
Silniční cyklistika se těší čím dál tím větší oblíbenosti. Zážitek je totiž výrazně odlišný od běžné cyklistiky.

Silniční kolo vám totiž nabídne větší rychlost a skvělou aerodynamiku, což je základem pro pohodlné dlouhé trasy. Pokud si nevíte rady, jaké kolo byste si měli pořídit, zaměřte se nejprve na ty nejzákladnější parametry.

Vhodný rám

To, co nejvíce ovlivní váš pocit z jízdy, je právě rám. Má velký vliv na to, jak budou silniční kola pracovat. Nejvíce to poznáte na stabilitě a ovladatelnosti. Nabízí se několik různých materiálů, ze kterých může být rám vyroben. Nejčastěji se setkáte s hliníkovým rámem, jeho cena není vysoká, a navíc má dobré vlastnosti. Pokud se však silniční cyklistice chcete věnovat na vyšší úrovni, je dobré poohlédnout se po karbonovém nebo titanovém rámu. Ty jsou totiž lehčí než hliník. Karbon je ovšem křehký, navíc po několika letech ztrácí své vlastnosti. Oproti tomu titan je pevný a jeho životnost je opravdu dlouhá, právě proto je to nejdražší typ rámu.

Komponenty

Vybrat ty správné komponenty je při koupi nového kola také důležité, a to zejména u řadicích a brzdových sad. Pro rekreační cyklistiku vám budou stačit základní komponenty. U těch je výhodou jejich příznivá pořizovací cena, přičemž pro běžnou cyklistiku si s nimi vystačíte dlouho. Pokročilé komponenty se liší především v použitých materiálech a dostupných funkcích. Takovéto vybavení se však vyplatí spíše pro cyklisty se sportovními ambicemi.

Silniční kolo pro ženy

Mohlo by se zdát, že ženská silniční kola se nebudou tolik lišit od těch pánských. Základní pravidla pro výběr samozřejmě zůstávají stejná, ovšem pokud chcete komfort při sportu, zaměřte se na určité parametry. Rám se u kol pro ženy většinou výrazně neliší, ovšem klíčová jsou užší řídítka, jinak tvarované sedlo a umístění brzdových páček, které jsou blíže řídítkům. Není to však nutností, některým ženám sednou i pánská kola.
Jednotlivá silniční kola se mohou výrazně lišit, vždy si proto nejdříve rozmyslete, jak často se vůbec cyklistice chcete věnovat. Čím častěji to bude, tím více byste měli investovat do kvalitní silničky.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu