Co je to designová móda a proč do ní investovat?

 Styl 
14. září 2021 09:58 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Co je to designová móda a proč do ní investovat? archiv klienta
Móda je trendem, který se věčně mění, avšak některé věci zůstávají stejné. Zejména důraz na originalitu a styl, oboje v sobě ukrývá designová móda. Co se pod tímto názvem skrývá a jaké jsou výhody designového oblečení oproti kouskům z nákupních řetězců?

Designová móda v Česku

Trend designového oblečení pro ženy pronikl i k nám a okamžitě si získal oblibu mezi módními guru. Designové kousky jsou plné neobyčejných střihů, barev či potisků, ale jsou také vyrobeny z přírodních materiálů a lokálními designéry. Právě tato kombinace vábí zákazníky k nákupu jedinečných a designových oděvů.


V Česku se nachází hned několik oděvních značek, které se zaměřují na výrobu designové módy. Například značka Lucie Králové patří rozhodně k těm, které byste měli znát. Její kousky jsou perfektně zpracované a výborně ušité. Převažují modely v krémové barvě a ze stoprocentní bavlny, nicméně v její nabídce naleznete také například šaty s retro květinovým vzorem.

 
Designová móda ve špercích

Designová móda pronikla také do šperkařské sféry. Mezi špičkové značky, které se věnují tvorbě exkluzivních šperků patří Antiperle. V jejím čele stojí designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová a inspiraci pro tvorbu unikátních šperků čerpá ze své vášně pro estetiku, módu a potápění.

 
Samotné šperky jsou tvořeny z precizně vybraných kovů, které návrhářka kombinuje s kvalitními pravými perlami. To vše se snoubí v luxusní a elegantní doplněk, který dokonale ozdobí každou ženu. 


Minimalismus versus velkovýroba

Designová móda a celkově oblečení z udržitelných zdrojů se v dnešní době těší velké popularitě. Udržitelná a takzvaná „slow fashion“ si zakládají na tom, aby byly kousky z kvalitního materiálů a povětšinou z přírodních tkanin. Je zde také snaha o spotřebování látky bez zbytečného plýtvání a nevytváření nadprodukce, která je pro životní prostředí velmi náročná.


Podle Světového fondu na ochranu přírody se spotřebuje přibližně 2 700 litrů vody na výrobu jednoho bavlněného trička. V Česku rovněž probíhá separace textilu, kam můžete umístit oblečení, které již nenosíte. Ročně se takto vybere přibližně 30 000 tun textilu a na skládkách pak končí až 90 % nechtěného oblečení. Pokud tedy chcete ulevit přírodě, zkuste spíše investovat do menšího počtu kousků oblečení, které vám déle vydrží a vyhněte se velkým výprodejům v nákupních řetězcích. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...