Najděte si čas na přečtení pěkné knížky: Uděláte něco i pro své zdraví

 Styl 
28. září 2021 09:27 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Četba pomůže značně rozšířit vaši slovní zásobu a nabízí i téma ke konverzaci Pixabay
V současné době se neustále mluví o zdravém životním stylu, ale každý článek se zaměřuje na pohyb a zdravou stravu. Samozřejmě, že se jedná o důležité aspekty péče o vaše zdraví, ale zapomínáme cvičit i svůj mozek, což je nejjednodušší právě s knihou v ruce.

Proč byste neměli zapomínat číst

Hned první významnou výhodou čtení je, že je to skvělá prevence časného nástupu Alzheimerovy choroby i jiných nemocí spojených s demencí. Skvěle si totiž při čtení procvičujete paměť a soustředění, což je dnes ve světě moderních technologií problémem. Pokud se do knih dokážete pořádně začíst, věřte, že si ulevíte i od každodenního stresu a uklidníte se. Z tohoto důvodu se místo televize doporučuje před spaním, si alespoň chvíli číst.

Pro děti a dospívající jsou pak knihy důležité k rozvíjení vlastní kreativity a naučit se nad daným tématem zamyslet. Řada knih totiž zanechává otázky, které je prostě nenechají chladnými.

Ačkoli se vám to hned nemusí zdát, tak je to i zábavné. Až se naučíte číst s porozuměním, stane se pro vás kniha mnohem poutavější než pořad v televizi nebo filmy na streamovacích službách. Vaším přítelem se tak může stát jakýkoli román, záleží jen na vašich preferencích.

Kromě toho vám četba pomůže značně rozšířit vaši slovní zásobu a nabízí i téma ke konverzaci. Velkou výhodou pak je, že čtení knih vede ke zlepšení psaného projevu, aniž byste museli nějak procvičovat gramatiku, protože si to tak nějak okoukáte. K lepší socializaci pak směřuje i skutečnost, že díky knihám se zlepšuje i vaše empatie. Na rozdíl od filmů se totiž v knize autoři věnují i myšlenkovým pochodům a pocitům hlavních hrdinů. Někdy je přínosné podívat se na problém očima někoho jiného, no ne?

Čtenáři bývají v životě úspěšnější

Ač to zní jakkoli úsměvně, tak díky všem výhodám, které knihy lidem přinášejí, jsou obecně pravidelní čtenáři úspěšnými lidmi. Dnes už tuto informaci sice najdete v řadě motivačních textů a pobídek, ale řada lidí na to stále zapomíná.

Tak co do čeho se dnes večer s nadšením začtete?

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu