Nový trend ve stravě pro kočky: strava s hmyzím proteinem

 Styl 
13. ledna 2022 15:47 / Komerční sdělení
📷
3 fotografie v galerii
Nový trend ve stravě pro kočky: strava s hmyzím proteinem pixabay.com
Výroba krmiva pro zvířecí mazlíčky se neustále vyvíjí. Doba, kdy se kočce dávaly kousky masa, které zbylo od oběda, už je dávno pryč - nyní je kočičí strava dokonale propracovaná! Co je tedy novým trendem ve stravě pro kočky? Proč je krmivo s hmyzím proteinem najednou tak populární? A pro jaké kočky je vlastně tato nová strava vhodná? Všechny tyto a ještě další otázky zodpovíme v následujících odstavcích.

Proč zrovna hmyzí protein?

Kočky potřebují určité množství bílkovin, které většinou získávají z masa jako losos nebo kuře. Ale hmyz? Může hmyz dát vaší kočce to, co potřebuje?

Faktem je, že může! Hmyz je pro vaši kočku skvělým zdrojem výživy, protože obsahuje mnoho vysoce stravitelných bílkovin.

Copak moje kočka nepotřebuje skutečné maso?

Možná už jste někdy slyšeli, že kočky jsou obligátní masožravci. Ale co to vlastně znamená?

Kočky potřebují určité množství konkrétních vitamínů a minerálů bez ohledu na to, z čeho pocházejí. Veganská krmiva pro kočky mohou místo masa použít železo a vápník z určitých druhů zeleniny, zatímco hořčík se mimo jiné nalézá v pšeničném klíčku, celých zrnech a sójových bobech.

I přes tento zmíněný fakt, tudíž i když kočky teoreticky dokážou strávit vitamíny, minerály a bílkoviny z rostlinných zdrojů, tak protože jsou obligátní masožravci, nedokážou rostliny strávit moc dobře či efektivně. A navíc potřebují získat určité aminokyseliny, které se nacházejí pouze v mase.

To ale neznamená, že by kočky musely jíst výhradně maso. Naopak, kočky mohou jíst trochu masa a zbytek výživy, kterou potřebují, mohou získat z jiných zdrojů.

Je hmyzí krmivo pro kočky ekologické?

Vzhledem k tomu, že si čím dál víc lidí pořizuje domácí mazlíčky, roste zároveň chov farmářských hospodářských zvířat, která by je mohla živit. A protože farmářský chov hospodářských zvířat produkuje spoustu metanu a zabírá hodně půdy, tak má i výroba krmiva pro zvířecí mazlíčky nepřímý vliv na životní prostředí.

Naproti tomu použití hmyzu jako Hermetia illucens (moucha bráněnka) jako primární zdroj proteinu v krmivu pro kočky nemá na životní prostředí téměř žádný dopad. Na chov hmyzu jako např. mouchy bráněnky je potřeba jen zlomek z běžné potřeby vody, potravy a půdy pro dobytek. Díky tomuto faktu je pro vaši kočku krmivo pro kočky založené na hmyzu dokonale udržitelnou volbou.

Je krmivo pro kočky s obsahem hmyzu bezpečné?

Takže hmyz je udržitelná a vysoce výživná potrava. Je ale pro vaši kočku krmivo s obsahem hmyzu bezpečné? Jak známo, hmyz přenáší různé nemoci.

Hmyz ve stravě pro kočky je maximálně bezpečný. Na rozdíl od kuřat, lososů či dalších živočišných zdrojů bílkovin hmyz netrpí nemocemi, tudíž nepotřebuje užívat léky jako třeba antibiotika. Kromě toho se pro chov tototo hmyzu neužívají žádné pesticidy, což neplatí u rostlin, kterými se živí dobytek a drůbež. Díky těmto skutečnostem je strava pro kočky s obsahem hmyzu zdravější variantou.

Hmyzí protein může být pro kočičí organizmus také lehčí stravou. Například mnoho starších koček trpí v posledních letech selháním ledvin, což má za následek to, že kočka obtížně zpracovává klasickou potravu a vyžaduje tak speciální dietní krmivo. Nicméně protože hmyzí protein nevytváří téměř žádné metabolické odpadní produkty, je strava založená na hmyzím proteinu pro kočky, které tímto selháním ledvin trpí, velmi vhodná. A nejen pro ně. Další výhodou krmiva pro kočky s hmyzím proteinem je nízká hodnota Ph a ideální obsah hořčíku, které chrání proti tvorbě struvitových kamenů.

A co kočky, které mají různé alergie?

Pokud má vaše kočka nějaké alergie, je pravděpodobné, že bude obdobně reagovat na protein, který se nachází v krmivu pro kočky s obsahem hmyzu? Odpověď zní ne. Hmyzí protein se nepodobá žádnému jinému proteinu ve stravě - je to naprostá novinka. To znamená, že i když vaše kočka měla v minulosti několik alergických reakcí na jiné krmivo, je velmi nepravděpodobné, že by reagovala na krmivo založené na hmyzím proteinu negativně.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu