Zloději aut jsou stále vypočítavější. Jak nejlépe zabezpečit auto proti krádeži?

 Auto 
10. března 2023 12:25 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Jak ochránit auto před krádeží? unsplash.com
Statisticky počet krádeží automobilů sice klesá, za to jsou ale zloději čím dál více vypočítavější a váš vůz si odvezou raz dva. Jak tedy nejlépe zabezpečit své auto proti krádeži?

Možností, jak zabezpečit auto, je v dnešní době nespočet, ale jen některé skutečně fungují. Při výběru ochrany automobilu hraje roli nejen lokace, kde je auto zaparkované, ale například i jeho stáří. Kterým ochranným systémům stojí za to věnovat pozornost a jaké váš vůz skutečně ochrání?

Některé zabezpečovací systémy si musíte pořídit sami navíc, jiné jsou již součástí vozu při prodeji jak nových, tak při prodeji ojetých aut.

Vyhledávací systémy

Vyhledávací systémy jsou pro ochranu vašeho auta sice dražší, za to skutečně účinné. Vybrat si můžete buď satelitní, které pracují s GPS nebo radiové. Výhoda tohoto systému je podpora 24 hodin denně, kdy v případě odcizení vozidla dojde k okamžitému automatickému ohlášení agentuře a následně policii.

Alarm

Zabezpečení vozu pomocí alarmu je standard, který dnes využívají téměř všechny automobily. Alarm vám pomůže zejména tehdy, když parkujete na ulici. Pouliční zloději si s ním totiž příliš dobře neporadí. Ti profesionální už bohužel ano.

Tyč na volant

Tyč na volantu si mnozí z vás jistě pamatují ještě z dob dětství. Vypadá to trochu legračně, ale statisticky to skutečně funguje! Zloději tyč sice umí odstranit, ale výborně to funguje z psychologického hlediska. Když totiž zloděj na parkovišti uvidí vaše auto s tyčí na volantu a hned vedle auto bez tyče, nejspíš si to vaše nevybere.

Zámek řadící páky

Zámek řadící páky zloději neodstraní tak rychle jako tyč z volantu a poslední dobou se tento zámek stává mezi řidiči celkem oblíbený. Zloděje to nejspíš zcela úplně neodradí, pokud si vyhlídne zrovna vaše auto, ale minimálně ho to nějakou chvíli zdrží.

Imobilizér

Imobilizér funguje elektronicky a pracuje s čipy, které v sobě mají kódy a ty se uloží přímo do klíče od auta. Když mezi imobilizérem a těmito čipy neproběhne správná interakce, zabrání nastartování vozu rozpojením obvodů.

Jaká jsou efektivní opatření proti krádeži vozu?

Důležitým opatřením proti krádeží automobilu je i prevence, která může váš vůz zachránit.

  • Parkujte v garáži, pokud máte tu možnost. Svou vlastní garáž zamykejte, ta veřejná bývá často vybavena kamerovým systémem.
  • Pokud garáž nemáte, parkujte na veřejných, osvětlených místech a nechte své auto co nejvíce na očích.
  • Při parkování vbočte koly do obrubníku, což může být psychologickou překážkou v krádeži kvůli ztíženému úniku.
  • Nenechávejte v autě zbytečně žádné cennosti, které by mohly přitáhnout pozornost.
  • Nikdy nenechávejte klíč v zapalování. Vypadá to jako samozřejmá věc, ale nejčastěji se vozy kradou právě v případech, když si jen “odskočíte” pro dítě do školky.
— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez a Ben Affleck: Předstírají lásku před kamerami, nebo jsou to skutečné projevy citů? Už...

Styl

Sváteční pečení na velikonoční stůl: Staročeská nádivka a pravý mazanec by neměly chybět

Tech

Legendární létající špion U2 se chystá do důchodu. Otázkou zůstává, jaký letoun jej nahradí