Židle v kanceláři je důležitá pro správnou pozici vaší páteře

 Bydlení 
08. ledna 2021 15:46 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Je nezbytností, aby byla vaše nová židle výškově nastavitelná Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com
Pokud máte sedavé zaměstnání, je jasné, že většinu svého pracovního dne strávíte na kancelářské židli. Tak je ale ovlivněna vaše páteř, která může v případě nekvalitní židle značně trpět. Abyste se vyhnuli nepříjemným problémům se zády, je důležité si pořídit opravdu kvalitní židle do kanceláře. Ty musí být ergonomické a opisovat správné držení těla.

Jak vybrat správnou židli?

Správná ergonomická kancelářská židle by měla mít několik vlastností, a to včetně:

Výška sedadla

Je nezbytností, aby byla vaše nová židle výškově nastavitelná, protože právě výška položení vašich loktů hraje stěžejní roli ve správném držení těla. Ruce by měly být rovnoběžně s vaším stolem a nohy byste měli mít položeny rovně na podlaze. Stejně tak byste měli mít nastavitelnou opěrku, abyste se dostali do komfortní pozice při sezení.

Z jakého materiálu by měla být židle vyrobena?

Materiál židle by měl být velice příjemný na omak, jelikož se jí budete dotýkat těle. Některé kancelářské židle kombinují textil a síťovaný materiál jako základní čalounění. Síťovina bývá zpravidla na opěradle, jelikož podporuje prodyšnost a zabraňuje tak pocení.

Design židle

V dnešní době jsou hodně oblíbené herní židle do kanceláře. Ty jsou vyvinuty pro hráče PC her, u kterých se předpokládá, že na této židli budou trávit několik hodin denně. Tyhle židle jsou vysoce designové, zpravidla ozvláštněny pastelovými barvami, jako jsou zelená, červená a modrá. Mají také přidány polštářky jako oporu pro záda a zadní část hlavy. Tyto polštářky jsou polohovatelné, takže si je můžete posunout tam, kde zrovna cítíte, že potřebujete podporu.

Vybírejte správně a na tomto výběru nešetřete. Jde přeci o vaše záda! Na kancelářské židli a posteli trávíme ve svém životě většinou nejvíce času, proto na svém zdraví nešetřete.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hailey Bieber promluvila o svém manželství. Modelka popírá, že ukradla Justina Biebera zpěvačce Seleně...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...